در حمل یخچالی و تریلی یخچالدار همواره توجه به دمای محصول مهمترین موضوع است. این موضوع در حمل یخچالی باعث شده است تا تنها عده معدودی از رانندگان و ناوگان سنگین حمل در این زمینه فعالیت نمایند.  طبق آمار رسمی سازمان راهداری کشور کمتر از 10% ناوگان سنگین حمل را ماشین‌های یخچالدار تشکیل می دهند و همین امر نشان دهنده حساسیت های بالا این نوع از حمل می باشد.

دمای مناسب در حمل یخچالی

رعایت دمای مناسب محصول در تمام طول مسیر حمل و نیز در مرحله بارگیری و تخلیه محصول موجب شده است تا امروزه روش های نوین و جدیدی به بازار حمل اینگونه محصولات ارائه شود. حمل یخچالی در تمامی کشورها خصوصا در ایران، با توجه به شرایط ویژه آن در حمل‌های خاص دسته بندی می گردد به طوری که با توجه به نوع محصولی که حمل می شود و هر محصول نیازمند در نظر گرفتن موارد مختلفی است، شیوه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد.

به عنوان مثال رعایت دما در شرایط بالاصفری و زیر صفری بسیار متفاوت است به طوری که در شرایط زیرصفری در صورت به وجود آمدن مشکل در سیستم برودتی خودرو در فصل های گرم سال امکان شوک دمایی شدید به محصول ریسک زیادی را به همراه خواهد داشت. این موضوع باعث شده است تا حتی در بحث های زنجیره تامین نیز موارد مهم با زنجیره سرد (Cold Chain) به عنوان یک سرفصل جدید در شرکت هایی که محصولات یخچالی تولید و توزیع می نمایند شکل گیرد.

کنترل دما در حمل یخچالی

در زنجیره سرد تنها موارد مرتبط با قرار گرفتن محصول در شلف مغازه داران مورد توجه نمی باشد بلکه ارائه کالای با کیفیت نیازمند این موضوع است که شرکت پخش در تمامی لحظات دمای محصول را کنترل کرده و از شوک های دمایی که ممکن است به محصول وارد آید جلوگیری بعمل آورد.

حمل یخچالی در شرکت‌های حمل و نقلی نیز با توجه به ناوگان سنگین نیازمند این موضوع است که تمامی ناوگان یخچالی این شرکت ها قابلیت ردیابی و بررسی دما را در هر لحظه داشته باشند. اگرچه در حمل مویرگی و ارسال بین شهری حمل یخچالی موارد مختلفی وجود دارد اما ما در اینجا تنها به مباحث مرتبط با حمل یخچالی مرتبط با ناوگان سنگین می پردازیم. ناوگان سنگین حمل یخچالی شامل انواع تریلی یخچالدار بوده که در حال حاضر در سطح کشور فعال می باشند.

شرکت حمل و نقل یخچالی

بزرگترین شرکت حمل یخچالی کشور در حال حاضر شرکت شتابان شمال بوده که با دارا بودن بالغ بر 300 دستگاه ناوگان سنگین یخچالی به صورت روزانه در سطح کشور و بین المللی فعال میباشد. این شرکت با رعایت موارد مرتبط با زنجیره سرد همواره تلاش داشته تا محصولات مشتریان گروه سولیکو و سایر شرکت هایی که با آن همکاری می نمایند را با بالاترین کیفیت در مقصد نهایی تحویل نماید.

همکاری با شتابان شمال شرکت حمل و نقل یخچالی

شرکت شتابان شمال در طول سال، محصولات یخچالی مختلفی را در سراسر کشور و سایر کشورها به صورت مستقیم حمل می نماید. بزرگترین نوع محصولاتی که توسط این شرکت حمل می شود محصولات لبنی و حمل شیر خام می باشد که به صورت رزوانه از مبادی مختلف دریافت و پس از طی مسافتی مشخص در مقاصد مختلف تحویل داده می شود. همچنین حمل محصولات یخچالی دیگر که با درخواست مشتریان توسط این شرکت حمل و نقل انجام می شود شامل حمل گوشت، حمل سبزیجات، حمل میوه و حمل محصولات انجمادی مانند ماهی و فرآورده های آن نیز می باشد.

مشتریان گرامی می توانند جهت درخواست حمل با شماره تلفن های موجود در سایت شرکت شتابان شمال مربوط به دفتر مرکزی یا از طریق ارائه درخواست حمل در قسمت فرصت های همکاری – صاحبان کالا درخواست خود را ارائه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید