You are currently viewing انتخاب لجستیک مناسب؛ گره کور لجستیکی آخر سال!

انواع حمل ونقل در لجستیک: کدام نوع لجستیک برای شما مناسب است؟

چهار روش اصلی حمل و نقل در لجستیک  ارسال کالا با کامیون، کشتی، قطار و هواپیما است، که به عنوان حمل و نقل جاده‌ای، دریایی، ریلی و هوایی شناخته می‌شوند. در حالی که هر یک از این روش‌های حمل و نقل دارای مزایای منحصر به فردی است، دانستن اینکه کدام روش برای کسب و کار شما مناسب است نیاز به بررسی دقیق دارد.

در این مقاله، نگاهی به هر یک از این چهار نوع حمل ‌و نقل لجستیکی خواهیم انداخت و مزایای بالقوه و معایب احتمالی هر کدام و همچنین  گزینه حمل و نقل جایگزین، معروف به حمل‌ و نقل میان‌وجهی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

چگونه بهترین نوع حمل و نقل لجستیکی را برای شرکت خود انتخاب کنید:

در دنیایی که حمل و نقل سریع نه فقط لوکس، بلکه یک انتظار است؛ انتخاب نوع مناسب حمل و نقل لجستیکی برای شرکت شما برای موفقیت کسب و کار شما، ایمنی محصول شما و خوشحالی مشتریان بسیار مهم است؛ قبل از اینکه روش حمل و نقل لجستیکی  خود را انتخاب کنید، فاکتورهای زیر را ملاحظه کنید واز اطلاعات آن برای تصمیم گیری خود استفاده کنید:

محصولات: ابتدا محموله‌ای را که حمل می کنید بررسی کنید. محموله شما جزء کدام یک از محصولات است؟ آیا محصول شما خطرناک، فاسد شدنی یا برای گروه بندی چالش برانگیز است؟ ابعاد کانتینر حمل و نقل چقدر است؟ این اطلاعات برای انتخاب روش حمل و نقلی که بتواند قیمت محصولات شما را در حد بودجه مصرف کننده  قرار دهد بسیار مهم است.

موقعیت: در مرحله بعد، دو مکان را در نظر بگیرید – جایی که محموله در حال خروج است ( مبدا) و مقصد نهایی آن:

مبدا حمل و نقل: از کجا حمل می‌کنید؟ مکانی که  شما یا محصولاتتان در آن قرار دارید مهم است، زیرا نقطه شروع برای ردیابی مسافت پیموده شده شما است. آیا به بنادر دریایی، راه آهن یا فرودگاه دسترسی دارید؟

مرزها: آیا شما فراتر از مرزهای کشور خود کالا ارسال می‌کنید و نیاز به ترخیص کالا از گمرک  دارید؟ محموله شما از چه مرزهای طبیعی عبور خواهد کرد؟ این امکان وجود دارد که یک روش برای ارسال کالای شما مناسب ترین گزینه باشد اما دستیابی به آن آسان نباشد، در اینصورت ممکن است گران تر و وقت گیر تر از سایر روش‌ها باشد.

مقصد حمل و نقل: به کجا حمل می‌کنید؟ مقصد حمل و نقل یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود. کل مسافت حمل و نقل را با در نظر گرفتن تمام ایستگاه ها و پست‌های بازرسی محاسبه کنید.

مصرف کننده: آیا شما برای یک فرد یا یک کسب و کار کالا ارسال می‌کنید؟ این ممکن است نشان دهد که کدام سرعت یا روش بهتر است.

ملاحظات خاص: در نهایت، هزینه و دشواری هر گونه از بررسی‌های خاصی که حمل و نقل شما نیاز دارد را در نظر بگیرید.

زمان: چه وقتی از سال محصول خود را جابه جا می‌کنید – به عنوان مثال هنگام تعطیلات فصلی – برخی از مواقع از سال به دلیل ترافیک و مواردی دیگر تاثیری کلی بر مدت زمان حمل و نقل  می گذارد.

فوریت: چقدر محموله شما ضروری است ؟ آیا می‌توانید عواقب ناشی از یک تاخیر را، چه از نظر مالی یا از نظردیدگاه مصرف نسبت به شرکت را تحمل کنید؟

بودجه: بودجه حمل و نقل شما چقدر است؟ آسایش مهمه اما برای اینکه طولانی مدت کار کنید بر اساس بودجه عمل کردن مهم ترست.

روابط موجود: منابعی را که به آنها دسترسی دارید را، بررسی کنید. در حال حاضر با چه شرکت‌های حمل و نقلی و لجستیکی رابطه دارید؟ آنها چه خدماتی ارائه می دهند؟

| قسمت اول |

دیدگاهتان را بنویسید