در تجارت بین الملل قراردادها چگونه و با چه مدارکی کار می‌کنند. در قسمت اول این مقاله، با قراردادهای فروش آنلاین آشنا می‌شویم.

قراردادهای فروش امضا شده به صورت آنلاین

​​​​​​امضای متقابل اسناد حمل و نقل از قبیل صورتحساب، سفارشات خرید و قراردادهای فروش مورد استفاده در تجارت جهانی ​​​​​​​​امضای متقابل صورت‌حساب‌ها، خرید سفارشات و قراردادهای فروش مستلزم این است که هم خریدار و هم فروشنده مهر شرکت خود و امضای آن‌ها را به هر دو سند اضافه کنند. ​​​​​​​​معاملات پروفرما امضاشده، قراردادهای فروش و سفارشات خرید نشان‌دهنده یک قرارداد الزام‌آور قانونی بین خریدار و فروشنده است. اگر هر گونه مشکل یا اختلاف مربوط به سفارش یا حمل و نقل وجود داشته باشد، این اسناد حمل و نقل به دادگاه قانونی ارجاع داده خواهند شد. ​ در گذشته، هم خریداران و هم فروشندگان (‏واردکنندگان و صادرکنندگان) ‏باید اسناد پست را به صورت دستی چاپ، امضا، اسکن و آپلود می‌کردند. در طول تاریخِ تجارت، این فرآیند اتخاذ شده برای امضای قراردادها بوده‌ است. ​ در دنیای امروز، خریداران و فروشندگان می‌توانند از “اینکوداک” ها برای لغو هر سند برای از بین بردن چاپ، امضا، اسکن و فرآیند ایمیل دستی استفاده کنند. واردکنندگان و صادرکنندگان در حال امضای اسناد تجاری برای انتقال به عملیات‌های بدون کاغذ بازی هستند. این امر به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا معاملات را سریع‌تر ببندند، قراردادها را از هر جایی امضا کنند، کارایی مدیریت را افزایش دهند و هزینه‌های عملیاتی کاغذ بازی را کاهش دهند. ​

امضای یک سفارش خرید

۱- خریدار یک سفارش خرید در اینکوداک ایجاد می‌کند، مهر یا مهر شرکت خود را اضافه می‌کند، امضای الکترونیکی خود را درج می‌کند، سپس درخواست می‌کند که سند توسط فروشنده امضا شود. ​ ۲- فروشنده مهر یا مهر شرکت دیجیتالی آن‌ها را آپلود می‌کند و امضای الکترونیکی آن‌ها را وارد می‌کند.
انتخاب بندر و نوع حمل

​​​​​​​​امضای یک اعلامیه پروفرما

۱- فروشنده یک صورتحساب پروفرما را در اینکوداکس ایجاد می‌کند، مهر یا مهر شرکت دیجیتالی آن‌ها را اضافه می‌کند، امضای الکترونیکی آن‌ها را درج می‌کند، سپس از سند می‌خواهد که توسط خریدار امضا شود. ​ ۲- خریدار مهر یا مهر شرکت دیجیتالی خود را آپلود می‌کند و امضای الکترونیکی خود را درج می‌کند.

محاسبات هزینه گسترده​​​​​​​​

چگونه هزینه تمام‌شده کالاهای وارد شده را محاسبه کنیم؟

​​​​​​​​کسب و کارها باید درک خوبی از هزینه تمام‌شده محصولات وارداتی داشته باشند تا بتوانند تصمیمات هوشمندانه‌ای برای کسب‌وکار خود بگیرند. اگر یک کسب‌وکار در حال برنامه‌ریزی برای وارد کردن محصولات و فروش آن‌ها در بازار خود است، پس آن‌ها باید ایده خوبی از هزینه نهایی واقعی برای هر آیتم داشته باشند. ​ درک هزینه محصولات وارداتی به کسب‌ و کار این امکان را می‌دهد تا برنامه‌ریزی کند که باید چه مقدار سرمایه برای خرید محصولات و همچنین حمل و نقل آن‌ها سرمایه‌گذاری شود. علاوه بر این، به کسب و کارها کمک می‌کند تا قیمت‌های فروش و ارقام سود خود را برنامه‌ریزی کنند که زمانی که محصولات فروخته می‌شوند، به سود آوری برسند. اگر کسب و کارها زمان زیادی برای درک هزینه خود صرف نکنند، ممکن است با هزینه‌های غیر منتظره مواجه شوند که می‌تواند واردات محصولات را نا پایدار کند. محاسبه هزینه تمام‌شده نیازمند درک برخی از هزینه‌های کلیدی و اعمال صحیح آن‌ها به هر محصول برای رسیدن به هزینه نهایی به ازای هر آیتم است. ​

با یک کلیک صورتحساب خود را پرداخت کنید

​​​​سریع‌تر پرداخت کن

به خریداران خود اجازه دهید برای پرداخت صورتحساب‌ها به صورت آنلاین اقدام کنند. ​​​​​​​​زمانی که معامله تایید شود، فروشنده معمولا یک صورت‌حساب پروفرما را به اشتراک می‌گذارد و درخواست پرداخت سپرده از خریدار می‌کند. زمانی که فروشندگان گزینه‌های پرداخت را بر روی فاکتورهای خود فراهم می‌کنند، خریداران برای پرداخت آن به راحتی کلیک می‌کنند تا صورتحساب ها سریع‌تر پرداخت شوند. فروشندگان می‌توانند برای دریافت پرداخت‌ها از خریداران خود، در اینکوداکت ها این فرآیند را چک کنند.
شرکت حمل و نقل شتابان
اینترنت خیلی از روندها را تسهیل کرده است

​​​​​​​​پرداخت از طریق کارت اعتباری

خریداران برای ورود به جزئیات کارت اعتباری خود کلیک می‌کنند. ​ پرداخت به صورت انتقال بانکی خریداران حساب بانکی متصل خود را برای پرداخت یکپارچه انتخاب می‌کنند. ​ پرداخت از طریق انتقال تلفنی SWIFT (‏T / T) ​​​​​​​​خریداران می‌توانند برای پرداخت T / T با نرخ تبادل رقابتی آماده شوند. این امر به خریداران قدرت پرداخت سریع، شفاف و مقرون‌به‌صرفه بین‌المللی در چندین ارز را می‌دهد. فروشندگان مجبور نیستند چیزی را تغییر دهند، خریداران فقط ثبت‌نام می‌کنند، تایید می‌شوند و پرداخت‌های T / T را مستقیما به حساب بانکی SWIFT IBAN موجود خود انجام می‌دهند. ​ ​​​​​​​​کشتی ها باید اطمینان حاصل کنند که اسناد و مدارک حمل و نقل سازگار را برای انتقال به شرکت حمل و نقل برای ترتیب دهی صحیح صادرات کالا، ایجاد می‌کنند. خطاها باعث تاخیرات، جریمه‌ها و هزینه‌های سنگین خواهد شد. ​   در بخش دوم این مقاله در مورد اسناد حمل صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید