فضای لجسیتک و زنجیره تامین را می‌توان یکی از زمینه های ووکا (جهان پیچیده، مبهم، نوسانی، نامطمئن) فعالیت در دنیای کسب و کار ها دانست! ممکن است از نظر ناظر خارجی فضای سکون و روتینی به چشم بیایید اما دست اندرکاران با چالش‌های روزمره‌ای و شوک‌های سیستماتیک از سوی آینده روبرو هستند! شهر هوشمند را می‌توان تمثیلی از آینده‌ای که در بستر سناریو سازی و آینده نگاری رخ می‌دهد تصور کرد! با آینده نگری‌های رخ داده میتوان الزام و ترند روز جامعه ی جهانی پسا کرونا را با شدت بیشتری به سمت شهر هوشمند و هوشمند سازی ارتباطات شهری و زیر ساخت ها دانست! نکته قابل تامل برای فعالین این حوزه را می‌توان، استفاده از این هوشمند سازی شهری و گسترش ارتباطات می‌تواند سبب تسهیل گری فرآیند ها و افزایش دامنه‌ی قدرت عملکردی ما شود.

امروزه ما دائما اسم انقلاب اینترنت اشیا را می‌شنویم! این انقلاب می‌تواند با به کارگیری در خودرو ها، مرسوله ها و مانیتورینگ دائمی وسایل، شرایط سطح کیفی و کمی خدمات ما را افزایش دهد! ما در شرکت شتابان شمال با استفاده از تگ‌های هوشمند حرارتی این امکان را داریم تا دمای مرسوله را در هر ساعتی و در هر لحظه‌ای پایش کنیم! همچنین ما به عنوان بزرگ ترین ناوگان یخچالی کشور سال هاست با بهره گیری از سیستم جی پی اس توانایی ردیابی و کنترل و مانیتورینگ نقطه به نقطه سفارشات در دست ارسال خود را داریم.

شتابان شمال از پیشگامان هوشمند سازی حمل و نقل با دور نگاهی به اثر آینده‌ی شهرهای هوشمند در رسالت راهبردی خود با استفاده از ابزار ها آی او تی و در بستر آی سی تی با کمک از توان آی تی، دقت، سرعت و امنیت بیشتری برای اطمینان خیال برای استفاده از نظام لجستیک منظم خود را برای مشتریان و برای همکاران به ارمغان آورد.

شتابان شمال
شهر هوشمند

شهر هوشمند صرفا یک موضوع فانتزی و دور از دسترس برای منطقه‌ی ما نیست، شهر هوشمند می‌تواند در در حوزه هوشمند سازی انبارها، بسته بندی و تجزیه تحلیل و پیش بینی ترندهای زنجیره تامین به کمک ما بیاید،

ایدئولوژی و ادراک مدیریتی این مفهوم می‌تواند به ما قدرت چالاکی که یکی از راز های موفقیت سازمانی در هزاره سوم است را به ما بدهد، آینده نگری از شوک های مخل کننده سیستمی که منجر به توقف سیستم حمل، سیستم تامین و در نهایت منجر به نارضایتی مشتری شود را ممکن سازد.

شهر هوشمند به ما کمک می‌کند با مستند سازی اتفاقات، رخداد ها، معضل ها، روند مشخصی برای پاسخ به چالش های آینده شهری، حمل و نقلی و در پاسخ مناسبی برای بهبود لایف استایل شغلی ما باشد.

چارچوب های انرژی مصرفی، چارچوب های زیست شهری و… همه از اثر گذارترین نکات بر کسب و کار لجستیکی ماست! ما به وسیله‌ی ابزارهای سخت و بزرگ اما به وسیله ی دیتاهای کوچک و ریز، یکی از اثر گذار ترین بخش ها بر امنیت روانی و غذایی و سلامتی خانوار در جامعه هستیم.

نسل نو یا نسل z از ما انتظارات گوناگونی برای پاسخ به نیازهای گوناگون خود دارد، با راه حل‌های قدیمی صنعت لجستیک نمی‌توانیم نیازهای هوشمندانه شهری و فرا شهری و فرا مرزی را پاسخ بگوییم.

تغییرات آب و هوایی
کلایمنت چنج میتواند پاشنه آشیل و از اصلی ترین مشکلات صنعت ما باشد! ما در شتابان با بررسی و اعمال سیستم های دوره ای و با بهره گیری از مجرب ترین نیرو ها و لوازم مصرفی سهم خود را در نقش حفاظت از محیط زیست و کمک به گسترده نشدن این چالش در ایران و… که از اصلی ترین راهبرد های این هوشمند سازی و برنامه برای هوشمند سازی است را تا حد ممکن اجرا کرده ایم.

باید با استفاده از دیتاهای ثبت شده می‌توان استراتژی های یکپارچه‌ای برای راهکارهای حمل و نقلی، بحران‌ها و زنجیره تامین را خلق کنیم.

بحران امروزه جهانی، برای پایداری و بقای کسب و کارها را می‌توان تغییرات آب و هوایی و عدم توجه همگانی به این مهم را دانست! توافق پاریس و کلایمنت چنج می‌تواند پاشنه آشیل و از اصلی ترین مشکلات صنعت ما باشد! ما در شتابان با بررسی و اعمال سیستم‌های دوره‌ای و با بهره گیری از مجرب ترین نیرو ها و لوازم مصرفی، سعی خود را برای ایقای نقش حفاظت از محیط زیست و کمک به گسترده نشدن این چالش در ایران و منطقه و حفاظت از منابع اکوسیستم به اندازه‌ی توان خود اجرا نماییم.

شهر هوشمند با ارتباط بین شهر و زیر ساخت ها، افراد شهر و وسایل حمل و نقل عمومی سعی در ایجاد یک اکوسیستم ماندگار برای حفظ کیفیت زندگی ما را دارد! اولین گام برای خلق این اکوسیستم ماندگار باید پاسخ به این سوال باشد! شهر در نگاه ما در همین گستره مرزی و منطقه ای تعبیه شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید